Jonas Ring Madsen er blevet valgt ind i Solrød Byråd pr. 1. januar 2018 og er medlem af følgende politiske udvalg, råd og nævn:

  • Økonomi-, teknik- og miljøudvalget
  • Familie- og uddannelsesudvalget
  • Valgbestyrelsen ved kommunalvalg
  • Beredskabskommissionen
  • Hyrevognsudvalget for Greve og Solrød Kommuner

John Wennerwald har tidligere siddet i Solrød Byråd i perioden 2009-2013. Pr. 1. januar 2018 er John Wennerwald blevet valgt ind i Byrådet og er medlem af følgende politiske udvalg, råd og nævn:

  • Social-, sundheds- og fritidsudvalget
  • Børn og unge-udvalget (næstformand)
  • Handicaprådet 

Jytte Willendrup har siddet i Solrød Byråd fra 1. januar 1990 til 31. december 1997 og igen fra 1. januar 2010.

Jytte Willendrup er medlem af følgende politiske udvalg, råd og nævn:

  • Social-, sundheds- og fritidsudvalget